NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi öğretim personelleri KA2 Erasmus Avrupa Birliği Projesinin 5. buluşması için Portekiz’e gitti.

Proje koordinatörlüğünü Çekya Hipoterapi Birliği’nin yaptığı ve NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ortak olduğu, ‘At Dayanaklı Terapilerde Atların Eğitim Modülü’ oluşturulmasını kapsayan Avrupa Birliği Projesinin 5. Buluşması Portekiz’in Santarém şehrinde asıllaştırıldı. Buluşmaya; Çekya, İspanya, Finlandiya, Portekiz ve Litvanya’da bulunan At Dayanaklı Terapiler ve Etkinlikler ile alakalı faaliyet gösteren proje ortakları katıldı.

‘At Dayanaklı Etkinlik ve Terapiler’ başlığı altında yer alan alt disiplinler ve bunların belirlenmesi ile alakalı çalışmaların yapıldığı proje buluşmasında, özellikle ‘At Dayanaklı Etkinlik ve Terapilerde’ kullanılacak atların sahip olması gereken özellikler ile alakalı uygulama ve çalışmalar asıllaştırıldı. Proje buluşmaları Portekiz takımı tarafından hazırlanan ‘Fertsel at dayanaklı etkinlikler’ alanlarındaki atölye çalışmaları şovlar dâhilindeki bilgiler ve kavgalarla bitirildi.

NEVÜ Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ismine proje takımında yer alan  Dr. Öğr. Azası Kürşat Özcan, Doç. Dr. Selçuk Akpınar ve Dr. Öğr. Azası Uğur Ödek ise NEVÜ AT-BİN olarak yürüttükleri çalışma ile projelere değinerek, atların manili çocuklarla olan bağlantısını kapsayan video sunumlarında bulundu.  

Proje buluşması içirişinde ayrıca çalıştaylar asıllaştırıldı.  Çalıştay zamanınca 4 grup, atların at dayanaklı etkinliklere hazırlanması ve bunların nasıl değerlendirileceği mevzusunda ehemmiyetli sualler oluşturmaya çalıştı. Mevzular ile alakalı görüşlerin belirtildiği çalıştayda standartlar oluşturmak için maksimum ölçüde materyal hazırlanırken, bu çalışmalar sonucunda elde edilen bilgiler, sonraki buluşmalarda genel bir standart haline getirilerek bu alanda çalışan tüm uygulayıcıların hizmetine sunulacak.

Nevşehir Belediyesi'nden mükâfatlı LGS sınaması Nevşehir Belediyesi'nden mükâfatlı LGS sınaması