Yaşanabilir Yarınlar İçin Tasarım Atölyeleri' projesine katılan çocuklar tarafından hazırlanan tasarımlar, Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde sergilendi.

Türkiye Tasarım Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinin ve Arkki Türkiye Koordinatörünün katılımıyla düzenlenen sergide, açılış konuşmalarının ardından Badem Pınarı Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Badem tarafından çocuklara atık yönetimi ve çevre bilinci konusunda bilgi verildi. Ayrıca projeye katılan çocukların röportajlarını içeren proje belgeseli de izlendi. Gün boyunca sergiyi ziyaret eden çocuklar, Arkki eğitmenlerinin düzenlediği atölyelere katılarak tasarım deneyimlerini artırma fırsatı buldu. Sergi, 30 Nisan'a kadar Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyarete açık olacak.

Proje çerçevesinde Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde'den 7-12 yaş aralığındaki 152 çocuğun katılımıyla tasarım atölyeleri 18-22 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu atölyelerde çocuklar, gelecek yaşamı hayal ederek şehirlerin vizyonuna katkı sağlayan projeler tasarladı. Çocuklar, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir yaşam için tasarım odaklı düşünme sürecini deneyimlerken, yeni teknolojiler, doğa, entegrasyon, yenileme ve geri dönüşüm konularında yaratıcı fikirler üretti.

Ahiler Kalkınma Ajansı'nın kırsal kesimde yaşayan dezavantajlı çocuklara ulaşmayı hedefleyen bu tasarım atölyelerinde, Badem Pınarı firmasının atık pet şişeleri ve her ilde yöreye özgü malzemeler kullanıldı. Çocukların yaratıcı tasarımları ve yenilikçi fikirleri, şehirlerin geleceği için umut veriyor. Proje, çocukların yaratıcı potansiyelini desteklemek ve sürdürülebilir bir geleceğe yönelik bilinci artırmak amacıyla düzenlendi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş'ın Annesine Şehadet Beratı Teslim Edildi! Şehit Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş'ın Annesine Şehadet Beratı Teslim Edildi!

A W190979 06A W190979 03A W190979 02A W190979 01

Editör: Kapadokya Medya