Cinayetin ardından Öktem, kadının ailesini arayarak intihar ettiğini söyledi. Ancak polis soruşturması sonrası cinayeti itiraf etti.

Olay geçtiğimiz Çarşamba günü Kartal'da bir rezidansta yaşandı. Evli ve 3 çocuk babası Ömer Öktem (47), bir süredir birlikte olduğu Selin Yalın ile tartışmaya girdi. Tartışma esnasında tabanca ile ateş açan Öktem, Yalın'ı öldürdü. Olayın ardından Öktem, kadının eniştesi Mesut Toğay'ı arayarak, Yalın'ın intihar ettiğini söyledi. Haberi alan aile, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, yapılan incelemelerde kadının başının arka kısmında yoğun kan bulunduğunu ve elinde bir tabanca olduğunu tespit etti. Öktem, önce silahla duvara 8 el ateş açtığını, ardından Selin Yalın'ın aynı silahla intihar ettiğini iddia etti. Ancak polis soruşturması sırasında Öktem, cinayeti itiraf etti.

Gözaltına alınan Öktem, emniyette yapılan işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık ifadesinde olayın kazayla olduğunu söyleyen Öktem, adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ticimax Kampüs Birinci Yılını Kutladı: 6 Binden Fazla Kişiye Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi Ticimax Kampüs Birinci Yılını Kutladı: 6 Binden Fazla Kişiye Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi

Kadın cinayeti, toplumda infial yarattı ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda toplumsal duyarlılığın artması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Cinayetin tüm detayları polis soruşturması ve yargı süreci kapsamında inceleniyor.

A W190685 04A W190685 03A W190685 02A W190685 01

Editör: Kapadokya Medya