Aksaray Belediyesi, emekliler için ücretsiz tıraş hizmeti vermeye başladı. Belediye tarafından oluşturulan kuaför salonu, emekli dinlenme evinin bahçesinde hizmet veriyor. Bu yeni uygulama sayesinde emekliler, hijyenik bir ortamda saç kesimi ve bakımı için ücret ödemeden faydalanabilecek.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, bu hizmetin sosyal belediyecilik anlayışının bir yansıması olduğunu belirtti. Belediye olarak Aksaray'da yaşayan 7'den 70'e herkese hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Dinçer, "Sosyal ihtiyaçların karşılanması noktasında bize talepte bulunan hemen hemen her ailemize ulaştık. Sosyal belediyecilik modelini en başarılı uygulayan belediyeyiz" dedi.

Belediyeye ait kuaför salonu, hafta içi her gün sabah saat 08.00'den itibaren emeklilere hizmet veriyor. Taleplere göre cumartesi günleri de açık olabileceği belirtildi. Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesi'nin mobil kuaför hizmetinin de devam ettiğini vurgulayarak, "Özellikle rahatsızlık nedeniyle evinden çıkamayan yaşlı, hasta ve engelli bireylerimize evde kuaför hizmetimiz sürüyor" şeklinde konuştu.

Emekliler için başlatılan bu hizmet, yaşlı bireylerin kişisel ihtiyaçlarını karşılamaları açısından büyük önem taşıyor. Başkan Dinçer, emekliler için sağlanan bu hizmetin onların hayatını kolaylaştıracağını belirtti ve "Büyüklerimizin hayır duasını almanın en büyük kazanç olduğunu biliyoruz. Bu yüzden toplumumuzda herkesin, bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ticimax Kampüs Birinci Yılını Kutladı: 6 Binden Fazla Kişiye Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi Ticimax Kampüs Birinci Yılını Kutladı: 6 Binden Fazla Kişiye Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi

Aksaray Belediyesi'nin bu hizmeti, emekliler ve yaşlı bireyler arasında büyük memnuniyetle karşılanırken, belediyenin sosyal belediyecilik konusundaki duyarlılığı da dikkat çekiyor.

A W190938 03A W190938 02A W190938 01

Editör: Kapadokya Medya