Prof. Dr. Semih Aktekin, 4565 adayın girdiği KPSS Ortaöğretim İmtihanı’nın galibiyetli ve meselesiz bir biçimde bitirildiğini söyledi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir İmtihan Koordinatörü 

MEB: Sınavların ertelendiği iddiası doğru değil! MEB: Sınavların ertelendiği iddiası doğru değil!

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir İmtihan Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM tarafından tertip edilen 2022 KPSS Ortaöğretim İmtihanımız, bugün tek seansta asıllaştırıldı.

Saat 10:15’de başlayan imtihana Nevşehir Şehir merkezinde ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Müesseseyi’nda 2116’sı kadın aday ve 2449’u da erkek aday olmak üzere toplam 4565 aday girdi. 17 bina ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Müesseseyi ‘da 248 salonda asıllaştırdığımız imtihanda ayrıca 597 personel de misyon yaptı.

Alınan ihtiyatlar ve belirtilen kaideler yönünde meselesiz bir biçimde bitirdiğimiz imtihanın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, imtihanda misyon alan tüm akademik ve yönetimsel personele, Nevşehir Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve imtihan güvenliğinden mesul Nevşehir Şehir Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir Şehir Jandarma Komutanlığı personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.