Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Ürgüp Halk Eğitimi Merkezinin düzenlediği yılı sene sonu programı Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezinde resmî tören ve ardından açılan sergi ile başladı. 

Programa Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin yanı sıra İlçe protokolü ve Ürgüp halkından katılımlar gerçekleşti. 

Nevşehir Eğitim Müfettişleri, Halk Eğitim Merkezi Kurslarını İnceledi Nevşehir Eğitim Müfettişleri, Halk Eğitim Merkezi Kurslarını İnceledi

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını kurum müdürü Hasan Duran yaptı.  

Hasan Duran; "Ürgüp Halk Eğitim Merkezi olarak Hayat Boyu Eğitim konusunda en önemli destekçimiz olan Belediye Başkanlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Okullarımız, Camiler, Gençlik Merkezi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte vatandaşlarımızın Hayat Boyu Öğrenme kavramını ve bu bağlamda kendilerine sunulan fırsatlardan haberdar olmaları önemli rol ile mensubu olmaktan büyük onur duyduk. Kültürümüzün "Beşikten Mezara Kadar İlim" düsturunun adeta günümüzdeki bir tezahürüdür" dedi.  

Programın devamında Halk Eğitimi Merkezinde açılmış olan kursların tanıtım gösterisi izlettirildi. 

Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Uygulaması Kapsamında ilçe okullarında öğrenim gören ortaokul öğrencilere yönelik açmış olunan kurslara katılan kursiyerler Halk Oyunları gösterisi ardından Kurumun Usta öğreticilerinden bağlama kursuna katılan kursiyerlerle icra ettiği müzik dinletisine yer verildi.  

Halk Eğitimi Merkezinde eğitim gören kursiyerlerin kurs süresince gerçekleştirmiş oldukları el emeği göz nuru çalışmaları içeren sergi açılışı yapıldı.