Tes. Nevşehir Şube başkanı Tayfur Urgenç ve Kozaklı İlçe başkanı Mehmet Akif Alan kurumları ziyaret ederek hem Türk Eğitim Sen'i 2140 üyeye ulaştıran hem de Kozaklı'da yetkili kılan eğitim çalışanlarına teşekkür etti. 

Şube başkanı Tayfur Urgenç Kozaklı ziyaretlerinde şu ifadeleri kullandı. 

Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Parsel Tahsisi Talepleri Toplanıyor Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Parsel Tahsisi Talepleri Toplanıyor

"Eğitimcinin gündemi işçi ve memur maaşları arasındaki uçurum, Temmuz ayında en düşük devlet memuru maaşıyla aynı orantıda maaş zammının gerçekleşmesidir. 22.000 TL baz alınarak orantısal artış tüm memurlara sağlanmalıdır. Diğer yandan haklı olarak  meslek kanununun marazlı yönlerinin öğretmenin lehine düzenlenmesi talebidir.  

9 Haziran 2023 tarihinde Uzman ve Başöğretmenlik başvuruları sona eriyor. Konuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir gelişme ne yazık ki yaşanmış değil. MEB acilen bir açıklama yaparak ''2023 Yılı  Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında İlerlemeye İlişkin Duyuruyu geri çekmeli ve  yeni bir takvim açıklamalıdır. Yasal süreç tamamlanıp yeni ek kanun ve yönetmelik yayımlandıktan sonra yeni bir takvim doğrultusunda duyuru yayımlanmalıdır. 

Bu sayede 5 yılını dolduran öğretmenler de uzman öğretmenliğe başvurabilecektir. Aynı şekilde başöğretmenlik için, 20 yılını doldurmuş uzman öğretmenlikte 10 yıl geçirme şartı bulunan madde değiştirilerek 20 yılını dolduranların başöğretmenliğe başvuru yapabilmesi düzenlenmelidir" dedi.