Turizm kenti Ürgüp'ün görsel bütünlüğünü korumak adına harekete geçen Başkan Bul, "Evlerimizin cam, balkonlarını çiçeklendirelim mi? En güzel çiçekleri birlikte seçelim. Çok beğendiğimiz evlerin kapısını hediyelerimizle çalabiliriz" dedi.

Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul, "Ürgüp genelinde camekan ve çelik konstrüksiyon kat çıkmalar genel görüntümüzü çok olumsuz etkiliyor. Yapmayalım. Mevcutları da belirli bir süre içinde kaldıralım. Arkadaşlara bugün tespit ve işlem talimatını ilettim. Bu konuda talep de bulunulmasın ve en kısa zamanda bu tarz üst kat yapıların sökümüne başlanmasını rica ediyorum" şeklinde konuştu.

Ayrıca, sanayi esnafına da çağrıda bulunan Başkan Bul, "Ürgüp sanayi sitesindeki değerli dostlar sizlerden ricam; orasını pırıl pırıl yapalım. Varsa gereksiz malzemeler ayıralım. Caddelerimizi dükkan önlerimizi sizlere yakışır bir hale getirelim. Fazlaları siz ayırın biz toplarız. En kısa zamanda çayınızı içmeye geleceğim" diyerek çağrısını iletti.

Ürgüp Tesan Fen Lisesi'nde "Mevlâna'nın Günümüze Yansımaları" Konferansı Düzenlendi Ürgüp Tesan Fen Lisesi'nde "Mevlâna'nın Günümüze Yansımaları" Konferansı Düzenlendi

Bu adımlarla, Ürgüp'ün turizm potansiyelini korumak ve çirkin görüntülere son vermek amacıyla başlatılan girişimler, halkın da katılımıyla desteklenerek kente estetik bir görünüm kazandırmayı hedefliyor.

Editör: Kapadokya Medya