ÖSYM tarafından YKS başvuru tarihlerinin başlamasıyla Ürgüp Belediyesi tarafından da başvuru ücreti desteği için başvurular alınmaya başlandı.

Geçtiğimiz sene birincisi başlatılan proje kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) Alan Yeterlilik Testi'ne  (AYT)  Yabancı Dil Testi (YDT) ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) girecek Ürgüp'te yaşayan, geçtiğimiz sene mezun olan veya bu sene mezun olacak durumdaki gençlerin başvuru ücreti bu sene de Ürgüp Belediyesi tarafından karşılanacak.

Gerekli şartları taşıyan üniversite adayları kendisine ait İBAN bilgisi ile başvurularını 23 Mart 2023 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Ürgüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapabilecek.

Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni proje Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni proje

Projede amacın gençlere destek olmak olduğunun altını çizen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk,“Gençlerimiz sadece derslerine odaklansın, başvuru ücretini dert etmesinler. Bu yıl da sınav başvuru ücretleri bizden. ” açıklamasını yaparak sınava girecek üniversite adaylarına şimdiden başarılar diledi.

20230310112107_0