Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları açılış seremonisi NEVÜ ev sahipliğinde yapıldı. NEVÜ Açık Saha’da düzenlenen açılışa; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, sporcular, antrenörler ve seyirciler katıldı. 

Gazeteci, Ezan Sesinden Derin Etkilenerek Müslüman Oldu! Gazeteci, Ezan Sesinden Derin Etkilenerek Müslüman Oldu!

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir; ”Sezonun son organizasyonundayız bugün bu dev organizasyonla birlikte inşallah okul sporları faaliyetini ulusal anlamda sonlandırmış olacağız geçen süreçte yirminin üzerinde okul sporlarında ulusal organizasyonlara ev sahipliği yapan bir il olarak bu kadar arkadaşımızı bu kadar sporcumuzu burada görmekten burada onlara hizmet etmekten tüm ekibimizle birlikte onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz bu mücadelemiz bundan sonrada daha hızlı bir şekilde devam edecek, belki okul sporlarını sonlandırdık ama federasyon faaliyetleri başta olmak üzere Bakanlığımızın en büyük projelerinden Anadolu Yıldızlar Ligi de dahil olmak üzere önümüzdeki süreçte yine Nevşehir olarak birçok grup müsabakalarına, yarı final müsabakalarına ve Türkiye finallerine ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Burada ilimize gelen kafilelerde seslenmek istiyorum sadece ülkemizde değil dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından birine geldiniz gerek coğrafi konumu gerek tarihi, doğal, kültürel güzellikleri ile birlikte dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan açık hava müzeleri, yer altı şehirleri, sıcak hava balonları ile birlikte hem saha içinde yarışacağınız hem de aynı zamanda müsabakaların dışında çok güzel vakit geçirebileceğiniz çok büyülü bir şehire geldiniz. Sizden istirhamımız müsabakalarınızdan kalan vakitlerinizde bölgemizi tanıyabildiğiniz kadar gezebildiğiniz kadar gezip sporcularımıza ve kafilelerinize tanıtmanızdır. 

Ben bu organizasyonda bizlere her türlü desteği veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörümüz Sayın Semih Aktekin’e ve bütün çalışma arkadaşlarına, birlikte çok güzel organizasyonlara imza attığımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Memet Polat’a teşekkür ediyorum. Yaptığımız tüm faaliyetlerde maddi ve manevi her türlü yanımızda olan Nevşehir Valimiz Sayın İnci Sezer Becel hanımefendiye de tüm kalbi duygularımla huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Spor kafilesi ve yöneticilerimiz için söylüyorum buraya gelirken hedefiniz ne ise buradan da ayrılırken o şekilde ayrılmanız burada yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar edinerek bundan sonrada yaşantınızda onları idame ettirmeniz temennisi ile hepinizi şahsım ve kurumum adına saygıyla selamlıyorum tekrar hoş geldiniz diyor başarılar dilerim.” dedi. 

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen sporcuları ve antrenörleri Nevşehir adına üniversitede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, tüm sporculara başarılar diledi. Aktekin, “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan, eğitim ve akademik çalışmalarla birlikte bulunduğumuz şehrin sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerine sahip çıkan üniversitemiz, sosyo-kültürel etkinliklere de büyük önem vermektedir. Bu kapsamda üniversitemiz; basketbol, tenis, futbol, tırmanış, voleybol, masa tenisi ve hentbol gibi daha birçok alanda ulusal ve uluslararası farklı sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği alt yapıya sahip. Bugün ise üniversite olarak Türkiye genelinden yaklaşık 2500 sporcu ve antrenörün katılımlarıyla başlayan Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız - Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları’na ev sahipliği yapıyoruz. Ben bu vesileyle şahsım, üniversitem ve şehrimiz adına Türkiye Şampiyonası’nın ilimizde ve üniversitemizde düzenlenmesine vesile olan herkese teşekkür ediyor, müsabakalara katılan tüm sporcularımıza da başarılar diliyorum” dedi. 

Özel sporcuların katıldığı böylesi anlamlı ve önemli sportif etkinliğe Nevşehir olarak ev sahipliği yapmaktan oldukça gurur duyduklarını belirten Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel de sporculara başarılar diledi. Vali İnci Sezer Becel, Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir daha sonra atletizm müsabakalarının ilk gününde dereceye giren sporculara madalya ve belgelerini verdi. 

Müsabakalar Yıldızlar ve Gençler Kız - Erkek (Mental, Down ve Otizm) 100m, 300m, 400m, 800m, 1500m, uzun atlama, gülle atma kategorilerinde müsabakalar gerçekleştirildi. 

Müsabakalar; 8-9 Haziran tarihlerinde yüzme branşında Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda, 10-11 Haziran tarihlerinde ise masa tenisi branşında Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda devam edecek.