Eskişehir Valiliği koordinesinde afet bölgesinden Eskişehir'e gelen depremzedeler, konaklayacakları yurt ve kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştiriliyor. 

Depremin üçüncü gününde Kahramanmaraş'tan Eskişehir'e gelerek öğretmenevinde misafir edilen Erdal Kılınç'ın kedisi "Krem" de sevimliliği ve cana yakınlığıyla depremzedelerin bir nebze de olsa yüzünü güldürüyor.

Erdal Kılınç, depremin olduğu günü bir felaket olarak adlandırarak, binaların bir fırtınanın etkisindeymiş gibi savrulduğunu belirtti.

Görevli olduğu iş yerinden 50 metre uzaklıktaki evine koştuğunu ifade eden Kılınç, şunları kaydetti:

"Apartmanın 6'ncı katındaki eve çıkarken merdivenlerde ailemle karşılaştım. Aracı olan aracına bindi. Olmayan da sokaklara çıktı. Herkes Kayseri kara yoluna doğru yöneldi. Saat 09.30-10.00'a kadar aracın içinde bekledik. Bu sırada aklıma kedimiz geldi. Kediyi aradık ancak elektrik olmadığından karanlık nedeniyle bulamamıştık. Yeniden eve döndüm. Yine aradım bulamadım. Evden birkaç eşya alacağım sırada bacaklarıma sarıldı. Beni çok da sevmezdi. Krem'i bulunca evden başka hiçbir şey almadan uzaklaştım. Eşimin kucağına çıktı, bir daha bırakmadı. Adeta annesine sarılan bir bebek gibiydi. Çocuklarım almak için yanaştığında eşimi bırakmadı. Boynuna sarılıyor. Bir gün boyunca titredi. Korkusu zor geçti."

Kılınç, Eskişehir Öğretmenevi'nde çok iyi karşılandıklarını belirterek, "Krem, öğretmenevinin maskotu oldu. Çocuklar çok seviyor. Herkes onun ismini öğrendi. Krem de bizim gibi depremzede oldu." dedi.

AA-20230223-30386997-30386994-DEPREMZEDE_KREM_BARINDIGI_OGRETMENEVININ_MASKOTU_OLDU-min

AA-20230223-30386997-30386992-DEPREMZEDE_KREM_BARINDIGI_OGRETMENEVININ_MASKOTU_OLDU-min