Sarmaşık, şehirdeki bir otelde yaptığı basın toplantısında, kampanya sürecinde kurgularını yaparken hedeflerini anlattıklarını belirtti.AA-20230509-31085768-31085767-BBP_ESKISEHIR_MILLETVEKILI_ADAYI_SARMASIK_SECIM_KAMPANYASINI_YAPAY_ZEKA_DESTEKLI_YURUTUYOR

İnsanların ilgisini çekmek için yapay zeka kullanarak bir sistem oluşturduklarını kaydeden Sarmaşık, "Bunların da etkisini fazlasıyla görmeye başladık. Bu da bizim seçim sürecinde yapay zeka ile sosyal medya ve internet ortamını en iyi şekilde kullanmamızı sağladı. İlgi ve tepkilerin en iyi şekilde gösterilebilir bir yer olduğunu çok net görmüş olduk. Bu noktada kendimizi başarılı görüyoruz." dedi.

Seçim çalışmalarına ilişkin bilgi veren Sarmaşık, insanları dinlediklerini ve sorularına ellerinden geldiğince cevap verdiklerini söyledi.

Erkan Sarmaşık, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne 5 gün kaldığını anımsatarak, şunları belirtti:

''İnançsız Biriyken Köpeği Felç Kaldıktan Sonra Müslüman Oldu'' ''İnançsız Biriyken Köpeği Felç Kaldıktan Sonra Müslüman Oldu''

"Yaptığımız çalışmalardan ve halkın ilgisinden memnun olduğumuzu söyleyebilirim. Seyitgazi, Çifteler, Alpu, Mihalıççık, Sivrihisar ve Günyüzü'nü ziyaret ettik. Şehir merkezinde de halk ve esnaf ziyaretlerinde bulunduk. Videolarımız sosyal medyada yayınlanmaya devam ediyor. Gençlerimizin bununla alakalı ilgisi ve güzel görüşleri oldu. Son dakikaya kadar "