Toplantıda TES. Nevşehir Kadın Komisyonunun önceden projelendirilen çalışmalar ve ülkemizin yaşadığı deprem felaketi konularını yeniden gözden geçirmek için planlandı.  

TES. Nevşehir Kadın Komisyonu Başkanı Afet Özçam toplantıda verilen kararlar hakkında şu açıklamalarda bulundu; 

1-Kadın Komisyonu yönetim kurulunda il dışı tayin ve revizyon yapılarak güncellenmesine karar verildi. Yönetimimize yeni katılacak arkadaşlarımızla birlikte önümüzdeki hafta sendika binamızda istişare toplantısı gerçekleştirilecektir. 

2- 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği depremzede kadınlara yönelik bir çalışma yapılması kararlaştırılmıştır. Depremden etkilenen kadın üyelerimiz, yakınlarını kaybetmiş ve deprem bölgesindeki 11 il ile bağlantılı kadın üyelerimizle görüşme/çalışma yapılacak deprem bölgesi ve ilimizdeki depremzede kadınlarımızla ilgili yapılacak çalışmalar istişare edilecektir. 

Tepeköylüler Dernek Başkanı Kamil DURU'yu Ziyaret Etti Tepeköylüler Dernek Başkanı Kamil DURU'yu Ziyaret Etti

3- Sendikamız öncülüğünde evlere yerleşen ayrıca öğretmenevi ve  KYK'lara yerleşen kadın depremzedelerle görüşmeler maddi ve manevi yardım ve desteklerde bulunması kararlaştırılmıştır. Bu konuda tüm üyelerimizin destek ve katkılarını bekliyoruz. 

4- Aile danışmanı olan Kadın Komisyon üyemiz Zadagül Yıldız tarafından Kadınlara yönelik aile danışmanlığı seminerinin düzenlenmesi kararlaştırıldı. 

5- Deprem öncesi ziyaretlere başlanılan Kadın yöneticilerimizin ziyaretlerinin 8 Mart tarihinde de yapılarak tamamlanması kararlaştırılmıştır.