TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, kadın girişimciliği konusunda farkındalık yaratmak, ülkemize daha fazla kadın girişimci kazandırmak, kadınların çalışma ortamlarını iyileştirerek, iş yaşamında daha etkin rol almalarını sağlamak için 81 ilde 7 bin üyesi ile çalışmalarını sürdürmekte. 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu himayelerinde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde 2022 yılında “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması” başlatıldı.  

Her yıl tekrarlanması planlanan "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması"nın Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında ikincisi gerçekleştirilecek. 

Yarışma ile nihai olarak, listeye giren girişimcilerin kendi bölgelerinde kanaat önderliği rolünü üstelenmesi, sahibi oldukları şirketlerin başarı hikâyeleri ile potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olması hedeflenmekte. 

Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, “Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket” ve “Girişimci Kadın Gücü” olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmakta. Girişimci Kadın Gücü kategorisine sadece girişimci kadınlar başvurabilecek olup “En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci”, “En Çevre Dostu Kadın Girişimci”, “En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci”, “İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci” kriterlerinde ödüllerini alacaklar. 

“Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket” kategorisine ise tüm şirketler müracaat edebilecek. 

Başvurular https://girisimcikadingucu.tobb.org.tr/ linkinden 3 Kasım 2023 tarihine kadar yapılabilecek. 

19 Kasım 2023 Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde Birlik Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk’ün katılımları ile listeye girmeye hak kazanan şirketler ödüllerini alacak. 

KADIN GİRİŞİMCİLER

Türkiye Şampiyonu Öğrenciler Dünya Finallerinde Zeka Ligi'nde Parladı! Türkiye Şampiyonu Öğrenciler Dünya Finallerinde Zeka Ligi'nde Parladı!