22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü sebebiyle Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri, NEVÜ rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'i makamında ziyaret etti.

Nevşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat İçen,  Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Alkan ve fakültenin öğretim üyeleri '22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü' sebebiyle Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerinden dolayı Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren ve beraberindeki öğretim üyelerine teşekkür eden Rektör Aktekin, kendilerinin ’22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü’nü kutladı. Nevşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin üniversitenin en genç fakültesi olarak uygulama alanlarıyla birlikte de Türkiye’nin en modern ve donanımlı Diş Hekimliği Fakültelerinden birisi olduğunu söyleyen Aktekin, “2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk öğrencilerini alarak eğitim hayatına başlayan ve bu eğitim-öğretim yılında da ikinci öğrencilerini alan Diş Hekimliği Fakültemizin akademik kadrosunu da güçlendirmeye devam ediyoruz.  Şu anda bildiğiniz üzere fakültemizde hali hazırda  Simülasyon Laboratuvarı, Preklinik Laboratuvarı ve Alçı-Akrilik Laboratuvarı’yla ülkemizin en modern ve donanımlı fakültelerinden de birisi. Bunun yanı sıra fakültemiz bünyesinde birinci basamak temel ağız, diş sağlığı muayeneleri ve hizmetlerinin gerçekleştirildiği Mediko-Sosyal Ağız ve Diş Sağlığı Birimimiz bulunmakta. Akademisyenlerimiz bir yandan öğrencilerimize gerekli eğitimleri verirken bir yandan da bu laboratuvar ve uygulama alanlarında bilimsel araştırma yapma imkânı buluyorlar." diye konuştu.

Ayrıca Rektör Aktekin, Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezinin gerekli donanımının tamamlandığını ve en kısa sürede gerekli altyapının tamamlanmasının ardından Diş Hekimliği Eğitim ve Araştırma Hastanesinin aktif hale gelmesini hedeflediklerini belirtti.

Nevşehir'de bir esnaf iş yerinde ölü bulundu Nevşehir'de bir esnaf iş yerinde ölü bulundu