Kredi ve banka kartı ile yapılan binişlerde ise ücret 13 TL'den 20 TL'ye çıkarıldı. Yeni tarifeye göre, 6 yaş ve üzeri tüm yolcular ücretli olacak.

Yapılan bu zam, artan maliyetler ve ekonomik koşullardaki değişikliklerle gerekçelendirilirken, vatandaşların bütçeleri üzerindeki etkisi tartışmalara yol açtı. Özellikle öğrenci ve düşük gelir grubundaki yolcular için bu artışın ulaşım bütçelerinde önemli bir yük oluşturacağı belirtiliyor.

Nevşehir halkı, yeni zamlı tarifenin günlük yaşamlarına olan etkisini tartışırken, otobüs firmaları ise artan maliyetlerin ve ekonomik baskıların bu tür fiyat değişikliklerini zorunlu hale getirdiğini belirtiyor. Halkın çoğu, zamların ardından daha uygun ulaşım seçenekleri arayışına girebilir.

Rasim Arı, Fenerbahçe Beko - Panathinaikos Maçını Gençlerle Birlikte İzledi Rasim Arı, Fenerbahçe Beko - Panathinaikos Maçını Gençlerle Birlikte İzledi

Şu an için yeni zamlar hakkında Nevşehir Belediyesi'nden veya özel otobüs firmalarından ek bir açıklama yapılmamış durumda. Ancak, vatandaşlar zammın sosyal ve ekonomik etkileri konusunda endişelerini dile getiriyor. Zamlı tarifenin ilerleyen günlerde ulaşım yoğunluğunu ve alternatif ulaşım yöntemlerini nasıl etkileyeceği merakla bekleZam Geldiniyor.

Editör: Kapadokya Medya