Nevşehir Yerel Basın Neden Suskun

Gulsehir.com olarak özel okulların fahiş fiyat dayatmasını ve maddi menfaatleri adına bir araya gelerek taban fiyat belirleme girişimleri karşısında Nevşehir halkının temsilcisi ve hakkını arama platformu olma konusunda söz verdiğimiz gibi olayın takipçiliğini yapmaya devam ediyoruz. Nevşehir’li hemşerilerimize dayatılan %200 ila %400 fiyat artışına sessiz kalmayacağımızı bilmenizi isteriz. Ancak Nevşehir’de habercilik adı altında maddi kazanca öncelik vermiş yerel basın sitelerimiz olduğunu biliyoruz. Haberimizden sonra rutin olarak sosyal medya, resmi kurumlar, özel okul site ve hesaplarını acaba bir açıklama veya düzenleme duyurusu var mı kaygısı ile kontrol ederken Nevşehir’in yerel basının bu konuda tek kelime haber veya paylaşımının olmadığını fark ettik. Neden yapılmamış olabiliri düşünürken sitelerine göz attığımızda SESSİZLİĞİ NEDENİNİ hemen fark ettik.

Nevşehir trafik ekipleri 4 bini aşkın aracı denetledi Nevşehir trafik ekipleri 4 bini aşkın aracı denetledi

Nevşehir’in Sözde Basını Nevşehir’in Sorununu Yazmaz Yazamaz

Bir haber sitesi neden açılır ve neden habercilik yapılmak istenir. Basının varlık nedenini bu haberimizde yazmaya tarihi süreçlerini anlatmaya yeteri kadar zamanımız olmadığı gibi haberin özünden de uzaklaşmış olmamak için bu konuyu başka bir yazının konusu yapacağız. Ancak İlimizde neden haber sitesi açılır sorusunun cevabı aşağıdaki sansürlenmiş ekran alıntılarında veriyoruz.

B1b2b4b3b5

Neden Nevşehir’li Öğrenci Velilerine Fahiş Fiyat Artışına Ses Çıkmıyor

Yukarıdaki görsellerde sansür uygulanmamış alanlardan anlaşılacağı üzere Nevşehir halkına fahiş fiyatları sunan ve burası özel okul işinize gelmiyorsa devlet okullarına gidebilirsiniz anlayışını benimsemiş kurumların çoğu Nevşehir Haber Sitelerine reklam verdiklerini görüyoruz. Amacı Nevşehir halkının azımsanmayacak bir kesiminin yaşadığını sorunu haberleştirmek ve vatandaşın yanında olmak olan gulsehir.com sitemizden başka özel okul fiyatlarına yapılan yüksek zamlardan dolayı vatandaşın sorununu yazan yoktur. Çünkü yazamazsınız çünkü Nevşehir’de Haber Sitesi kurmanın amacı maddi kazanç kaygısıdır. Bu cümleyle yılların yerel basını olan matbaasında hala günlük gazetesini basan ve basın kartı sahibi olan tecrübeli kurum ve kuruluşlarımızı tenzih ederek söylüyoruz. Sözümüz lisans bedelini ödedikten sonra saatler içinde haber sitesi kuran ve benzer faaliyetleri yapan sitelerden haberleri kopyalayıp ufak bir düzenlemeden sonra yayınlayıp haberin içeriğiyle ilgilenmeyen yerel basın sitelerinedir.

Nevşehir Haberleri Reklam İçin Kullanılıyor

Özel okullardan reklam alan bir site özel okulun veliye dayatmasını haber yapmaz yapamaz. Çünkü Nevşehir’in haber siteleri para kazanmayı vatandaşın sorununu çözmekten daha önemli görürler. Şimdi bu haberimizden sonra göreceğiz kaç tanesi konuyu araştıracak kaç tanesi evet ya cidden %200 ila %400 artış Nevşehir özel okulları için çok yüksek fiyat artışları diyecek. Kaç tanesi Ülkemizin zor zamanlarında vatandaşın yanındayız görselleri hazırlayıp şu kadar yardım yaptık şu kadar fedakârlık yaptık diye boy boy yaptıklarını afişe ederken felaketi veya krizi fırsata çeviren özel okullara karşı dur diyebilecek. Hep birlikte göreceğiz. Evet yapılan bir işin karşılığında maddi kazanç elde edeceğiz illaki ama eğer bu maddi kazanç etik değerlerimizin dışına çıkartırsa bizi ve basın olarak sorunlara sessiz kalmamıza neden oluyorsa işte o zaman kendimize basın ve sitemizde Nevşehir Haber Sitesi demeyeceğiz artık sizler birer tüccar ve sitelerinizde ticarethane olmuştur. Kazanç elde ediniz tabi ki ama haksızlığa karşı da sessiz kalmayınız.

Nevşehir’in Gerçek Haber Sitesi gulsehir.com

Özel Dosyamız olarak gördüğümüz Nevşehir’deki Özel Okulların fiyat artışları ile ilgili şikayeti olan Nevşehir’li vatandaşlarımızın 7/24 Whatsapp İhbar Hattımızdan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz. Biz birlikte güçlüyüz biz birlikte haksızlığa karşı geleceğiz ve biz birlikte Nevşehir’de habercilik anlayışını değiştireceğiz. Artık Nevşehir’in, belli kesimin haberlerini yapan, parasını verenin sesini duyurduğu, gerçekten bu şehir için çabalayanların göz ardı edildiği, reklam verenlerinin talimatlarına göre hareket eden, doğruluğu teyit edilmeden haberleştirilip haber konusu kişi ve kurumlara şantaj yapan, taraflı haber sitelerinden kurtulmasının vakti geldi de geçiyor. gulsehir.com etik basın değerlerine saygılı ve Nevşehir’in sorunlarına odaklanmış tek amacı toplumu bilgilendirme platformu olarak Nevşehir’in ve Nevşehirlilerin yanındadır.

gulsehir.com Kapadokya ve Ülke Gündeminin yeni ve tek doğru adresi