Anne babalara, sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre, ilk yardımın aralarında bulunduğu farklı konularda eğitim veren Aile Okulu Projesi'ne muhtarlar da dahil edildi. 

Bu kapsamda Kozaklı'da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğündeki toplantı salonunda düzenlenen eğitime katılan muhtarlara, Aile Okulu Projesiyle belirlenen alanlarda eğitim verildi. 

Bu eğitim ile muhtarların temsil güçlerinin desteklenmesi, aileleriyle iletişimlerinin güçlendirilmesi hedefleniyor. 

Hırvatistan'da Nevşehir temsil edilecek Hırvatistan'da Nevşehir temsil edilecek

Kozaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Osman Kabukçuoğlu''nun konuşmasının ardından, eğitim veren Müdür Yardımcısı Duran Kuyucu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Okulu Projesi'nin hem ailelere hem de muhtarlara yönelik çalışmalar düzenlediğini belirterek; muhtarların, ailelerle sıkı bir iletişim halinde olduğunu, bu eğitim sayesinde ailelerle ve gençlerle daha doğru iletişim kurup, her zorlukta onların yanlarında olacaklarını ifade etti. 

Muhtarlar da, bu eğitimlerin hem kendileri hem de ulaştıkları toplum açısından çok faydalı olduğunu söyledi. Görevleri gereği ailelerle birebir görüşüp, sorun ve sıkıntılarını dinlediklerini, iletilen sorunları çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını anlatan muhtarlar, eğitimlerin bu ilişkilere olumlu katkı sağlayacağına inandığını kaydetti.