Gulsehir.com'dan depremzedeler için yardım kampanyası Gulsehir.com'dan depremzedeler için yardım kampanyası

Hedef sensin projesi eğitim amaçlı proje Ankara ve 7 ilde uygulanacak projenin ziyaretlerini  yapan Başkan Makbule Atlı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi  Prof. Dr. Ramazan Yelken, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Keçiören Belediye Başkanı, Sivil toplam kuruluşları Başkanları Yasemin Meyan Yeşilhisar, Hafize Şahin'i ziyarette bulundu.  

M ATLI 6

Makbule Atlı, "Derneğimiz sivil toplumun çalışmalarının gelişmesi kadın ve kız çocukların gençlerin güçlenmesi için çalışan Bu amaçla yerelde kadın örgütleri, Valilik ve diğer kurumlarla ve STK'lar yerel kaynaklardan destek alarak ortak çalışmalar yapmaktadır. Yerelde basınla işbirliği yaparak lobiciliğe önem vermekte. Yazmış olduğumuz projelerde birçok aileye, kurum katılımcılarına eğitim verdik. Toplantılarda İlimiz, ilçelerin sorunlarını dile getirdik. Projeler yazdık ve toplantılarda paylaştık Kız çocukları ve gençlerin ergenlik ve küçük yaşlarda zararlı Madde kullandıklarını araştırmalarımızda tespit ettik. Ailelerin en büyük sorunu evlatlarını zararlı madde kullanımından kurtarmak, Kız çocukları ve gençlerin zararlı Maddelerin alışkanlığına önce ailede ve sosyal çevre arkadaş gurubu olduğunu tespit ettik. Günümüzde Ailelerin Ekonomik sıkıntıları, göçler eğitim sorunları, nedeni ile aileler çocukları ile ilgilenememekteler madde satıcıları gençlerin ve çocukların psikolojik durumlarından sosyal çevre ve zayıflığından faydalanmaktalar Zararlı maddelerin her türlüsü ortaokul ve liselerde son zamanlarda çok fazla olduğu görülmekte küçük yaşlardaki kız çocukları ve gençlerde özenti ile kullanmaktalar çocukların ve gençlerin madde kullanmayı Saha çalışmalarımızda tespit ettik bu çalışmalar. Nevşehir ve Ankara’da 7 ilde uygulanacak.

 MAKBULE ATLI 1

Nevşehir Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği olarak ailelere ve gençlere kolayca ulaşmaktayız. Sorunların giderilmesi için okul velileri ve ailelere bilgilendirme eğitimlere önem vermekteyiz dedi çalışmalarımıza diğer illerde devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.  

M ATLI 5

M ATLI 4