Yuvam Akarca Mahallesi Akik Sokak'ta yer alan apartmanların arka bölümündeki istinat duvarı, henüz belirlenemeyen bir sebeple çöktü.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye, AFAD, İzgaz ve 112 Acil Sağlık ekipleri gönderildi.

Zemin katta ikamet eden E.V, kopan toprak yığınının oda duvarını yıkması sonucu yaralandı. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hastaneye kaldırılan E.V'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Ekipler çevrede önlem alırken, sokaktaki toplam 32 daireden oluşan 3'er katlı 4 apartman itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi.

Kocaeli'de cinayet zanlısı sevgililer el ele hapse girdi Kocaeli'de cinayet zanlısı sevgililer el ele hapse girdi

Boşaltılan dairelerde yaşayan vatandaşlardan bazıları yakınlarının yanına giderken, bazıları da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından misafirhaneye yerleştirildi.

Apartmanların kullanım durumuna, uzman ekiplerce yapılacak incelemenin ardından karar verilecek.

Tahliye edilen apartmanda oturan Muazzez Üçkaleler, evde otururken büyük bir gürültü duyduklarını ifade ederek, deprem olduğunu zannettiğini belirtti.

Avizenin sallamadığını görünce dışarı baktığını ancak karanlıkta ilk olarak bir şey göremediğini ifade eden Üçkaleler, "Daha sonra istinat duvarının çöktüğünü öğrendim. Tedbir amaçlı binalar boşaltılıyor." dedi.

AA-20230413-30845848-30845840-KOCAELIDE_ISTINAT_DUVARI_COKTU_4_APARTMAN_TAHLIYE_EDILDI (1)