Kur'an-ı Kerim'in Sayfaları Alev Topları Arasında: 3 Konteyner Kül Olurken Mucizevi Koruma! Kur'an-ı Kerim'in Sayfaları Alev Topları Arasında: 3 Konteyner Kül Olurken Mucizevi Koruma!

Olay, İzmit Belediyesi ekiplerinin asfalt çalışması yapmak üzere Tavşantepe Mahallesi'ndeki bir sokağa gitmesiyle başladı. Ancak aynı sokakta çalışma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile İzmit Belediyesi ekipleri karşı karşıya geldi.

Aralarında yaşanan tartışma zaman zaman kavgaya dönüştü. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, olay yerine gelerek durumu kontrol altına almaya çalıştı. Bu sırada, İzmit Belediyesi ile gelen gruptaki bir kişi, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Efe'yi iterek yere düşürdü. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ve yanındakiler, yere düşen Efe'ye tepki göstererek, "Kendini yere atıyorsun, numara yapma" dedi. Yaşanan olaylar an be an görüntülendi.

İbrahim Efe, ayağa kalkarak, "Başkanım, bu yapılanlar doğru mu?" diye Başkan Hürriyet'e tepki gösterdi. Yaşanan gerilim nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık da bölgeye gelerek Fatma Kaplan Hürriyet ile görüştü. İki yetkili aralarındaki gerginliği çözmek için bir araya geldi.

Fatma Kaplan Hürriyet, olayın ardından bir açıklama yaparak, "Lütfen biraz uzlaşı. Birbirimize bilgi verelim, beraber hizmet edelim. Sonuçta hepimiz seçilmiş belediye başkanlarıyız. Birbirimize bilgi vermek bu kadar zor olmamalı. Bundan sonra yapıcı tavrımızı sürdüreceğiz" dedi. Olay sonrası her iki tarafın da daha sakin ve iş birliği içinde çalışmaları için çağrıda bulunuldu.

A W190027 03A W190027 01A W190027 02A W190027 04

Editör: Kapadokya Medya