Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen törende, tarımsal alandaki çalışmalara her zaman yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

Farklı işlerde ve uygulamalarda vatandaşlarla bir araya geldiklerini vurgulayan Çolakbayrakdar, yaptıkları işlerle farklı anılmaya alıştıklarını kaydettş.

Kayseri'de Paleontoloji Müzesi ''Tarih Öncesi Dönemler'' İlgi  Cezbetmeye Devam Ediyor Kayseri'de Paleontoloji Müzesi ''Tarih Öncesi Dönemler'' İlgi Cezbetmeye Devam Ediyor

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de son 4 yıldır nohut desteğinin artarak devam ettiğinin altını çizdi.

Tarım ve Orman Bakanlığının tohum dağıtımlarına Kovid-19 salgınıyla başladığını söyleyen Şahin, şunları belirtti:

"Üreticilerimizin istedikleri tohumlara daha rahat ulaşabilmesi için yerel yönetimler de ellerini taşın altına koymaya başladı. Bundan sonra da belediyelerimizin desteğinin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Normal şartlarda beyaz sertifikalı tohum üreticinin eline kolay kolay geçmez. Beyaz sertifika tohum, firmaların üretimde kullandıkları ana kademe tohumlardır. Size gelen tohumların hepsi beyaz sertifikalı. Kocasinan ilçemiz 2020 yılında 9 bin 450 dekar nohut ekimiyle 1000 ton civarında üretim yapmıştı. 2022'ye geldiğimizde 9 bin 450 dekar nohut alanımız 16 bin 85 dekara çıktı. Üretmiş oldukları nohut ise 1000 tondan 2 bin tona çıktı. Bu gerçekten çok büyük bir başarı."