AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı gösterilen Akar, Şeker Fabrikası’nda işçilerle bir araya geldi.

Üretmenin önemini hatırlatan Akar, büyük ve güçlü Türkiye için çalıştıklarını ifade etti. Bu yolda terör örgütlerinin kendilerine engel olmaya, çelme takmaya çalıştığına dikkat çeken Akar, “Irak’ın kuzeyindeki kampları teröristlerin başlarına yıktık, yıkmaya devam ediyoruz, Suriye’nin kuzeyinde teröristlerin oluşturmaya çalıştırdığı terör koridorunu paramparça ettik, teröristleri kazdıkları çukurlara gömdük, gömmeye devam ediyoruz. Asil milletimizi 40 yıldan beri başına musallat olan terör belasından kurtarmakta azimli, kararlı ve buna da muktediriz” ifadelerine yer verdi.

Hudutların ve halkın güvenliği için Mehmetçiğin çalışmalarını kararlılıkla devam ettiğini belirten Akar, terör örgütünün çöküş içinde olduğuna yönelik alametlerin görüldüğünü söyledi. Teröristlerin birbirinden farkı olmadığını dile getiren Akar, “Teröristlerin, terör örgütlerinin adı ne olursa olsun hepsine karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

14 Mayıs’taki seçimin tarihi öneminin olduğunu söyleyen Akar, şunları ekledi:

“Bütün mesele zihniyet meselesi. Terörle arasına mesafe koyamayanlarla problemimiz var. Terörle arasına mesafe koyamayanlarla aramıza mesafe koymak milli, manevi, vatani görevimiz. Çünkü 20 sene öncesine dönüp yeni baştan şehitlerin, annelerin gözyaşlarının olduğu günleri yaşamak istemiyoruz. Teröristlerle iş birliği halinde, onlarla iltisaklı olan siyasiler ne diyorlar, ’10 binler, 100 binler bizi, 14 Mayıs’ı bekliyor’ diyor. Hapishanedeki teröristleri bırakmayı planlıyorlar. Bu bir zihniyet meselesi. Teröristlerle arasına mesafe koyamayanlarla bu millet arasına mesafe koyacaktır.”

Kaynak: iha