Nevşehir Anadolu Lisesinde bir etkinlik düzenlemek, Erasmus+ deneyimlerini paylaşmak veya projelerini duyurmak için yararlanıcılara eşsiz bir fırsat sunan Erasmus Günleri (#ErasmusDays), Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, ilgili projelerin çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanmakta. 

Türkiye'nin En Popüler 10 Müzesinden 3'ü Kapadokya'da! Türkiye'nin En Popüler 10 Müzesinden 3'ü Kapadokya'da!

Nevşehir Ar-Ge  toplantısıyla başlayan ve 9-14 Ekim arasında ilimizde de düzenlenen etkinliklere Nevşehir Anadolu Lisesi öğrencileri biz de varız dedi.2022-2023 Eğitim öğretim yılında Erasmus+KA 121 Projesi Okul Eğitimi  Akreditasyonu kapsamında Makedonya gezi programına katılan öğrenciler Aybüke Karakoç ve Yağmur Selvi yaygınlaştırma faaliyeti olarak kapsamlı, bilgilendirici bir sunum hazırladılar.Bu faaliyete Makedonya gezi programında yer alan Okul Müdürü Rüstem Acar,Tekin Özcan ve Dilek Sivaz’da tecrübelerini paylaştı, müzik öğretmeni Hasan Kılınçcı’da bu programa teşvik edici bir konuşma gerçekleştirdi. 

Okul öğrencileri de sunum sonrasında tecrübeli olan öğrencilerimize sorular yönelttiler ve kendilerinin de Erasmus programında yer almak istediklerini heyecanla belirttiler. Sunuma ek olarak diğer öğrencilerde duvar gazetesi ve Erasmus günleri röportajıyla katkı sağladılar. Bu faaliyetlerde görev alan öğrenciler AR-GE’nin düzenlediği Kapadokya gezisine katılarak Erasmus günlerini kutladılar. 

thumbnail_ANADOLU LİSESİ PROJE