Heyelan sebebiyle kaya kütleleriyle kapanan tünelin girişindeki betonda hasar oluştu.

Artvin-Erzurum kara yolu güzergahını kullanacak sürücüler, 1. kilometrede jandarma ekipleri tarafından durdurularak farklı güzergahlara yönlendiriliyor.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Jandarma Komutanı Piyade Albay Yıldırım Saygılı ile heyelan bölgesine giderek Karayolları ekiplerinden bilgi aldı.

Doruk, Artvin'in farklı noktalarında son günlerde sıklıkla heyelan ve kaya düşmesi olaylarının yaşandığını belirtti.

Heyelanların ağırlıklı olarak Şavşat ve Yusufeli yolunda meydana geldiğini söyleyen Doruk, "Benzer şeyleri her yıl yaşıyorduk ama bu yıl kıyas edilemeyecek boyutta heyelanlar, kaya kopmaları oluyor. Bu yıl ilimize çok yağış düştü ve hızlı eriyen kar, kayaları yerinden oynatıyor ve böyle vakaları sık yaşar olduk." dedi.

Doruk, bölgede inceleme yapmak için teknik ekiplerin Artvin'e gelerek çalışma gerçekleştireceğini belirtti.

"Teknik ekipler gelecekler. Bölgenin tamamını tarayıp farklı risk alanları varsa tedbirlerimizi alacağız." diyen Doruk, şu cümlelerle devam etti:

"Artvin-Yusufeli-Erzurum yolumuz heyelan nedeniyle şu an kapalı. Ekiplerimizi bekliyoruz. Önce risk tespitini yapacağız. Burayı açmak bizim için zaman alacak bir şey değil ama tehlike arz ettiği için bekletiyoruz. Tespitleri yapıp riski ortadan kaldırdığımızda yolu açacağız ama yakın bir saate görünmüyor. Erzurum tarafına gidecek arkadaşlarımızın farklı güzergahları kullanmalarını tavsiye ediyoruz."

AA-20230223-30392940-30392937-ARTVINERZURUM_KARA_YOLU_HEYELAN_NEDENIYLE_ULASIMA_KAPANDI-min