Ancak, piyasa değeri 20 bin lira olan bisikleti 5 bin 250 liraya pazarlıkla satın aldıktan sonra dolandırıldığını fark etti. Dolandırıcılar, sahte bir internet satış platformu aracılığıyla ödeme yapılmasını sağlamıştı.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu olayı koordine edenler arasındaydı. Üç aylık bir süre boyunca yapılan fiziki ve teknik takip sonucuda, sosyal medyada yer alan ikinci el ürün satış ilanlarından, sahibinden.com benzeri sahte sitelere ve güvenli ödeme adı altında yapılan dolandırıcılık faaliyetlerine odaklandılar.

A W194281 01

Operasyon kapsamında Nevşehir merkezi başta olmak üzere Iğdır, Van, Mardin, Gaziantep, Adana, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve çevre illerde toplam 27 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sırasında 350'den fazla mağdurun olduğu tespit edildi ve sahte satış siteleri üzerinden dolandırıcılık yapan şahısların adreslerine eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

A W194281 03

Yapılan aramalarda, dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılan 34 cep telefonu, 38 sim kart, 5 SD kart, 3 laptop ve bir adet kurusıkı silah ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin Nevşehir Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri devam etmektedir.

Gençlik ve Spor Futbol Sahasın'da 19 Mayıs gösterisi Gençlik ve Spor Futbol Sahasın'da 19 Mayıs gösterisi

A W194281 05

Editör: Eren Kalkan