Genç Nevşehirliler Derneği Kurucu Başkanı Ziya Ağca, yaklaşık bir yıldır Nevşehir yerel haberlerinde adının sıkça milletvekilliği adaylığında geçmesi hakkındaki açıklamasında hiçbir siyasi partinin aday adayı olmayacağını bildirdi.

Ağca, yaptığı açıklamada;

"2018 yılında faaliyetlerine başlayan Genç Nevşehirliler Derneği’nin tüm aşamalarında hemşehrilerimizle büyük emekler verdik vermeye de devam ediyoruz. Ankara’da yaşayan Nevşehirli iş insanları, bürokratlar ve tüm Nevşehirliler olarak birlik ve beraberlik çalışmalarında hiçbir siyasi oluşumun etkisi ve tesiri altında kalmadan şeffaf ve güvenilir bir sivil toplum kuruluşu oluşturduk. 

Avanos, Acıgöl, Kozaklı, Ürgüp, Hacıbektaş, Derinkuyu ve Gülşehir ilçemiz ile birlikte Nevşehir’imizi birbirinden ayırmadan bir bütün halinde gördük. Kurumsal ziyaretlerle başlayan faaliyetlerimizin yüzlerce hemşerimizin katılımıyla bugünlere gelmesini sağladık. Bu süreçte değerli hemşehrilerimizin destekleri ile 5 kütüphanenin kurulması, 225 üniversite öğrencisine burs imkânı sağlanması, Nevşehir merkezde ücretsiz gerçekleştirilen diş tedavileri, 1 adet okul spor kompleksi, 1adet özel eğitim sınıfı, kariyer günleri, Anıtkabir Resmi Töreni, kültürel geziler, yüzlerce ziyaret, tiyatro etkinliği, kahvaltı ve iftar programları ile memleketimizde gönüllere girdik. Bu vesileyle Nevşehir'de yaşayan kıymetli vatandaşlarımız tarafından şahsıma karşı bir teveccüh oluşmuştur.

"Zeka ve Strateji Yarışı: Yurtlar Arası Satranç Turnuvası Başlıyor!" "Zeka ve Strateji Yarışı: Yurtlar Arası Satranç Turnuvası Başlıyor!"

Memlekete yapmış olduğumuz ziyaretlerde halkımız tarafından bir beklenti olması da oldukça doğal bir durumdur. Bu sebepten ötürü Genç Nevşehirliler Derneği Kurucu Başkanı olarak çok değerli vatandaşlarımıza teşekkür eder ve hürmetlerimi sunarım. Nihayetinde Ankara’da memleket özlemi ile başlatmış olduğum dernek faaliyetlerine, yeni bir heyecan ve yeni bir aksiyon katarak yoluma devam edeceğimi vurgulayarak, 2023 Milletvekili seçimlerinde herhangi bir siyasi partinin adayı olmayacağımı ifade etmek isterim" dedi.