Şehit Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş'ın Annesine Şehadet Beratı Teslim Edildi! Şehit Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş'ın Annesine Şehadet Beratı Teslim Edildi!

Mücahit Türk, "Çiftçi borçlarında düzenlemeler yapılacak, faizler silinecektir. Çiftçimiz, başta Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifine olan borçları nedeniyle icralık olmuş, Tarlası, Traktörü haczedilmiş Tarımsal faaliyetleri yapamaz yürütemez hale gelmiş sürekli borçlanmak zorunda bırakılmıştır. Birikmiş çiftçi borçlarının faizi silinecektir. Ana borç çiftçinin  

Ödeme gücüne göre yapılandırılacaktır. Tarımsal üretimin devam için elzem olan traktör, tarımsal alet ve makine gibi haczedilmiş olan malların derhal çiftçiye iadesi yapılacaktır. Tohum, gübre, tarım kimyasalları vs. Üretimin diğer malzemelerin tedariki için en uygun şekilde gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Elektrik ve mazotun çok pahalanması sulama maliyetlerini aşırı arttırmıştır. Çiftçiye sulama destekleri arttırılacak. Hayvancılığın ana girdisi olan yem tedarikinde destekler ciddi oranda artırılacaktır" ifadeleri ile konuştu.