Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatıyla Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi koordinesinde "2023 Yılı Vekaleten Kurban Organizasyonu İl Bilgilendirme Toplantısı’’ kapsamında il ve ilçe müftülüklerinde belirlenen personele rehberlik etmesi; söz konusu personellerin süreç yönetiminde aktif rol almalarına, görevlerini bilinçli ve eksiksiz olarak yerine getirerek başarıya ulaşmasına önemli bir katkı sağlaması amacıyla kurum personeline yönelik toplantı düzenlendi. 

Bu kapsamda Nevşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi ev sahipliğinde Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda ‘’Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’’ temalı "2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi. Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Yakup Öztürk konuşmacı olarak katıldı. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını İl Müftüsü Kazım Güzel yaptı. 

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Yakup Öztürk toplantıda ‘’Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’’ temalı sunumunu gerçekleştirdi. 

Gazeteci, Ezan Sesinden Derin Etkilenerek Müslüman Oldu! Gazeteci, Ezan Sesinden Derin Etkilenerek Müslüman Oldu!

Toplantıya İl Müftüsü Kazım Güzel ve Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Yakup Öztürk’ün yanı sıra İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Vaizler, müftülük personeli ile İmam-hatip, Müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.