Ne mutlu gönülleri fethetmek isteyenlere. Ne mutlu gönülleri fethetmek isteyenlere.

Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri, İmar Kanunu'na aykırı yapıldığı gerekçesiyle yıkımına karar verilen kafenin bulunduğu Harem Sahil Yolu Caddesi'ne geldi.

Kafenin etrafına bariyerler yerleştiren ekipler, iş yerinin elektriğini ve suyunu kesti. Yıkım çalışmalarına başlanmak üzereyken kafenin üstüne çıkan bir kişi, ekiplere silah çekerek aşağı inmelerini istedi.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri yönlendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri de iş yeri sahibi ve personeliyle görüştü.

Ara ara süren görüşmeler ve gerginliklerin ardından çalışmalara başlayan Üsküdar Belediyesi ile İBB ekipleri yıkım çalışmasını tamamladı. Ekiplerin enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor.

İş yeri sahibi Kani İrfan Pişkin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iş yerinin durumuyla ilgili mahkeme sürecinin sürdüğünü ve İBB ile Üsküdar Belediyesinin imar barışına aykırı davrandığını savundu.

Üsküdar Kaymakamlığınca konu hakkında yapılan açıklamada, Mimar Sinan Mahallesi Harem Sahil Yolu Caddesi'ndeki bir işletmenin Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri tarafından saat 09.00 sıralarında tahliye ve yıkım çalışmalarının gerçekleştirildiği belirtilerek, "Görevlilere, silah teşhiri ve mukavemette bulunan T.S. adlı şahıs yakalanmış, sahsın üzerinde 1 kurusıkı silah ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan şüpheli T.S. emniyete götürüldü.

AA-20230419-30896821-30896818-USKUDARDA_BIR_KAFENIN_YIKIMI_SIRASINDA_GERGINLIK_YASANDI-min