Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında il genelindeki baraj göletlerine yavru balık bırakılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

"AK Partide Kimler Aday Adayı Olacak? İşte Potansiyel İsimler..." "AK Partide Kimler Aday Adayı Olacak? İşte Potansiyel İsimler..."

Çalışma kapsamında Damsa Barajı Göleti'ndeki etkinlikte, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ve diğer katılımcılar 350 bin yavru sazanı suya bıraktı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, baraj göletlerindeki balık popülasyonunun artması amacıyla çalıştıklarını belirterek, "Su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir şekilde kullanılması ve gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, gölet ve barajlardaki balık çokluklarının korunması amacıyla yavru balık bırakıyoruz. Yavru balıkların üreyip çoğalmaları için en az iki yıl gerektiğinden bu göletlerde ticari ve amatör avcılık yapan vatandaşlarımızın bilinçli ve duyarlı avcılık yapmalarını bekliyoruz." dedi.

20231005_2_60547135_93358988_preview

Kaynak: aa