Normalde yıl boyunca TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından öğretmenlere bütün tren seyahatlerinde yüzde 15 oranında yapılan indirim, öğretmenler günü haftası kapsamında 24-30 Kasım tarihlerinde standart tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 olarak uygulanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından duyurulan indirimden, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda halen çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenler, yükseköğretim kuruluşlarında (üniversite, fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuar, meslek yüksekokulu, uygulama ve araştırma merkezlerinde) çalışan tüm öğretim elemanları ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenler faydalanabilecek.

5 yıldır gerçekleştirilen indirim kampanyasından, 5 yılda 20 bin 602 öğretmen faydalandı.

Ayrıca bakanlık tarafından yapılan açıklamada öğretmenlerin PTT vasıtasıyla yapacağı 2 kilograma kadar olan paketler (APS Kurye) ve posta kargo gönderilerinde de yüzde 25 indirim uygulanacağı söylendi. İndirim uygulamasından öğretmen kimlik kartlarının ibraz edilmesi durumunda faydalanılabilecek.

128837

Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Zafer Kazandı! Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Zafer Kazandı!