İstanbul'da Marsh Türkiye ve Zurich Sigorta Grubu Türkiye stratejik ortaklığında ve TÜSİAD'ın destekleriyle gerçekleştirilen bir toplantıda, '2024 Küresel Riskler Raporu' değerlendirildi. 7 Mayıs Salı günü düzenlenen etkinliğin açılış konuşmalarını Marsh Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt ve Zurich Sigorta Grubu Türkiye CEO'su Yılmaz Yıldız yaptı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türk iş dünyasındaki riskleri değerlendiren bir konuşma gerçekleştirdi. Küresel Riskler Raporu, dünya genelindeki risklerin arttığını ve bu durumun önümüzdeki on yıllarda daha da kötüleşmesinin beklendiğini vurguluyor.

Marsh Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt, raporda çoğunlukla olumsuz bir görünümün öne çıktığını ve bu durumun uzun vadede daha da kötüleşmesinin beklendiğini belirtti. Zurich Sigorta Grubu Türkiye CEO'su Yılmaz Yıldız ise çevresel ve teknolojik risklerin ön planda olacağına dikkat çekti. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ise dünya genelinde artan eşitsizliklerin, bozulan ekonomik koşulların ve diğer sorunların küresel istikrarsızlık ve belirsizlik riski yarattığını ifade etti.

Heyecanla Beklediğim Hikayeler Var - Alara Bozbey Heyecanla Beklediğim Hikayeler Var - Alara Bozbey

Editör: Eren Kalkan