HDP'nin sosyal medya hesapları üzerinden, Türk Silahlı Güçlerinin terör örgütüne müteveccih yürütülen askeri harekâtlara ait saat 15.00'de basın açıklaması ve yürüyüş yapılacağının duyurulmasının ardından, aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu bir grup Taksim ve Tünel Meydanı'nda toplanmak istedi.

POLİS YÜRÜYÜŞE MANİ OLDU: 121 GÖZALTI

Şehirler Arası Yolcu Otobüslerinde Hız Takip Dönemi Başlıyor Şehirler Arası Yolcu Otobüslerinde Hız Takip Dönemi Başlıyor

Taksim ve etrafında yoğun güvenlik tedbiri alan polis, izinsiz olduğu bahanesiyle açıklama ve yürüyüşe mani oldu. Polisin ihtarlarına karşın yürüyüş yapmak isteyen gruptan 121 kişi nezaretine alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Güçleri tarafından PKKKCK Terör Örgütü üyelerine müteveccih harekâtlara karşı HDP tarafından, Beyoğlu ilçemizde 'izinsiz bir araya gelme ve yürüyüş' çağrıları üzerine Beyoğlu Kaymakamlığı'nca 'yasaya ters bir araya gelme ve yürüyüşün menedilmesine' karar verilmiştir. Kaymakamlıkça alınan karara riayet etmeyen; İstiklal Sokağı, Tünel Alan ve ara caddelerde bir araya gelerek izinsiz yürüyüş yapmak isteyen 121 birey, güvenlik misyonlularımızca tutulmuştur. denildi.