Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki Ayn El Arab'ta yuvalanan terör unsurlarına hava harekatı düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri özel görüntüler paylaştı. Beyoğlu'nda düzenlenen bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden Ecrin ve Yağmur'un isimleri füzelerin üzerine yazıldı.

Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik yapılan "Pençe Kılıç Harekatı"nın detayları ortaya çıktı.

Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinden yapılan terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda gerçekleştirilen harekâtta, gerek planlama gerekse icra aşamasında çok hassas davranıldı.

Özellikle İstiklal Caddesi'nde ikisi çocuk 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaraladığı bombalı saldırının hemen ardından 81 hedefe yönelik gerçekleşen hava harekatı dikkati çekti.

"Adil Haklar İçin Çağrı: Kamu Görevlileri ve Emekliler İçin İyileştirme Zorunlu" "Adil Haklar İçin Çağrı: Kamu Görevlileri ve Emekliler İçin İyileştirme Zorunlu"

Hava harekatı ile etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında terör örgütünün sözde yöneticilerinin bulunduğu belirtilirken, harekatta büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanıldığı vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı, harekâtla ilgili yeni bir görüntü paylaştı. Videolu paylaşım yapan MSB, "Bugün Dünya Çocuk Hakları Günü! Görmek istemeyenler olsa da terör örgütü PKK/YPG bu coğrafyada bebekleri ve çocukları acımasızca katletmeye devam ediyor. Son olarak dünyalar tatlısı Ecrin ve Yağmur’u bizlerden ayırdılar. Çocuk katillerinden hesap sormaya devam edeceğiz!" denildi.