Türkiye'nin prestijli iş ödüllerinden olan Türkiye Altın Marka Ödülleri, bu yıl kazananlarını duyurdu. Sağlık alanında öncü olan TRPharm, "En İyi Pazarlama Projesi" kategorisinde "Yapay Zeka Destekli Sağlık Bilinçlendirme Simülasyon Projesi" ile altın ödüle layık görüldü.

PİKTES kapsamında gerçekleştirilen sosyal uyum etkinlikleri arasında piknik düzenlendi. PİKTES kapsamında gerçekleştirilen sosyal uyum etkinlikleri arasında piknik düzenlendi.

TRPharm Genel Müdürü İsmet İnce, bu değerli ödülün, sağlık alanında sınırları zorlayan inovasyon ve teknolojinin insan hayatında gerçek bir fark yaratabileceğine olan inançlarının bir kanıtı olduğunu belirtti. "Yapay Zeka Destekli Sağlık Bilinçlendirme Simülasyon Projesi" ile meme kanseri, nadir hastalıklar ve destek tedavilerine yönelik farkındalığı artırmayı hedeflediklerini ifade eden İnce, Türkiye'nin sağlık sektöründeki potansiyelini ve yeteneklerini temsil eden bu ödülün, ülkenin sağlık teknolojisi alanındaki inovasyonlara daha fazla yatırım yapması gerektiğini vurguladı.

TRPharm'ın ödül getiren projesi, meme kanseri, nadir hastalıklar ve destek tedavilerine yönelik farkındalığı artırmayı hedefliyor. Yapay zeka destekli simülasyon, doğru tedavi ile semptomların nasıl azaldığını ve yaşam kalitesindeki iyileşmeleri göstererek, TRPharm'ın onkoloji-hematoloji, nadir hastalıklar ve destek tedavileri gruplarındaki vizyonunu da yansıtıyor. Bu inovatif yaklaşım, farklı sağlık koşullarıyla mücadele eden bireylerin destek bulabileceği bir aile ortamı yaratmayı amaçlıyor.

Editör: Eren Kalkan