Beşiktaş taraftarı depremzedeler için sahaya oyuncak attı Beşiktaş taraftarı depremzedeler için sahaya oyuncak attı

Özyazıcı'nın başarılarının anlatıldığı öz geçmişinin okunmasından sonra sözü alan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili kulübün temel taşını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Ailesi, sevenleri ve Trabzonspor camiasına başsağlığı dileyen Ağaoğlu, "Değerli hocamız sadece başarılı bir sporcu, çok başarılı bir antrenör değil benim gözümde aynı zamanda bir filozoftu. Yaşadığı dönemde 1960'ların sonu 1970'lerin başı Türk futbolunun yapısını, ihtiyaçlarını ve eksiklerini o kadar iyi analiz etti ki bunu ancak bir filozof analiz edebilirdi. O dönemde ne bilgisayarlar ne de analiz raporları tutuluyordu. İhtiyaçlarını tespit etti ve başarıya giden yolun rotasını çizen bir filozoftu." dedi.

Ağaoğlu, Özyazıcı'nın futboldaki başarılarının yanı sıra mütevazı bir insan olduğuna değinerek, "Bugün spor kamuoyunda duyanlar belki hayretler içerisinde kalacak ama evet 4'ü lig şampiyonluğu olmak üzere 16 kupalı bu kadar mütevazı bir insanı, hocamızı ebediyete uğurluyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun, nur içerisinde yatsın." ifadeleri ile konuştu.