"Bursa Kumaşının Şahane Tasarımları Göz Kamaştırdı!" "Bursa Kumaşının Şahane Tasarımları Göz Kamaştırdı!"

Terlikle Araç Kullanan Sürücü Hatalı Sollama Yaparak Kaza Yaptı

Kaza sonrası yapılan incelemede, kazaya sebep olan aracın kiralık olduğu ortaya çıktı.

Merkez Nilüfer ilçesi İzmir Yolu Caddesi'nde gerçekleşen kazada, Hüseyin B. yönetimindeki 07 BIC 807 plakalı otomobil, sollama yapmak isterken direksiyon hakimiyetini kaybetti ve M.Ş.'nin kullandığı 34 EFY 400 plakalı otomobile çarptı. Trafik ekiplerinin yaptığı alkol kontrolünde, Hüseyin B.'nin 1.5 promil alkollü olduğu belirlendi. Ayrıca, olay yerinde yapılan gözlemlerde sürücünün terlikle araç kullandığı tespit edildi.

Havaların ısınmasıyla terlikle araç kullanan sürücülerin arttığına dikkat çeken yetkililer, terliklerin fren ve gaz pedallarının altına sıkışabileceği veya kontrol kaybına neden olabileceği uyarısında bulunuyor. Emniyet yetkilileri, sürüş güvenliği için uygun ayakkabı seçmenin önemine vurgu yaparak, terlik ve çıplak ayakla araç kullanmanın risklerine dikkat çekti.

Terlik giyen sürücülerin, sürüş esnasında terlikleri koltuğun altına bırakıp çıplak ayakla sürmeye devam etme riski de bulunuyor. Kazada bu tür bir durum tespit edilirse, mahkeme aşamasında "trafik güvenliğini tehlikeye düşürme" suçu gündeme gelebiliyor.

Kazaya neden olan alkollü sürücüye alkollü araç kullanmaktan ceza kesilirken, aracı da trafikten men edildi. Yetkililer, yaz aylarında artan terlik kullanımına karşı sürücüleri uyararak, sürüş güvenliği için uygun ayakkabı giymenin hayati olduğunu belirtti.

A W189987 06A W189987 05A W189987 04A W189987 03A W189987 02A W189987 01

Editör: Kapadokya Medya