Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçılar, depremzedelere destek için sabah denize açıldı.

Tekirdağ'da bir süre avlanan balıkçılar daha sonra limana dönerek balıkları satışa hazır hale getirdi. Balıkçı barınağındaki mezatta balıkçıların avladığı balıklar afetzedelere destek için satışa sunuldu.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Zafer Soykırlı, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay da mezattaki açık artırmaya destek verdi.

Mezatta elde edilen gelir, afetzedelere ulaştırılması adına Tekirdağ Valiliğine teslim edilecek.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, balıkçıların depremzedelere destek olmak adına denize açıldığını belirtti.

Ülkenin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunun altını çizen Pehlivanoğlu, "Depremzede vatandaşlarımıza nasıl destek olabiliriz diye düşündük ve böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Bugün balıkçı arkadaşlarımız tuttukları bütün balıkları depremzedeler için bağışladı. Bize destek olan Valimize de teşekkür ederiz. Yaklaşık 100 bin lira kadar da bir para topladık. Bu parayı da Valilğimize teslim edeceğiz. Rabbim bir daha ülkemize böyle şeyler yaşatmasın inşallah." ifadelerini kullandı.

AA-20230228-30434248-30434242-TEKIRDAGLI_BALIKCILAR_DEPREMZEDELER_ICIN_VIRA_BISMILLAH_DEDI-min