Konuşmada, son yıllarda eğitimde gerçekleştirilen fiziki, teknolojik ve beşerî kapasite artışına dikkat çekilerek, derslik ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaldığı belirtildi. Eğitimdeki iyileşmelerin devam etmesi amacıyla 2024 bütçesinde Milli Eğitim'e ayrılan payın büyük önem taşıdığı ifade edildi.

Şehirler Arası Yolcu Otobüslerinde Hız Takip Dönemi Başlıyor Şehirler Arası Yolcu Otobüslerinde Hız Takip Dönemi Başlıyor

Öğretmenlerin özlük haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusuna özel vurgu yapılan konuşmada, sorunsuz öğretmenin sorunsuz eğitim anlamına geldiği ve huzurlu öğretmenin huzurlu öğrenci ve aile demek olduğu vurgulandı. Atanamayan öğretmen sorununun çözülmesine yönelik çabalar da dile getirildi.

Konuşmanın devamında, Milliyetçi Hareket Partisi'nin gençlerin üniversite öncesi eğitimde başarısını esas alan bir eğitim modelini desteklediği belirtildi. Ayrıca, Avanos ilçesindeki eğitim ihtiyaçlarına dikkat çekilerek, bölgedeki okul ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan başvurulara vurgu yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi'nin tümüyle olumlu değerlendirildiği ve desteklendiği belirtilen konuşmada, geleceğin teminatı olan gençlere ve öğretmenlere başarılar dileyerek, bütçenin ülke için hayırlara vesile olması temennisi ifade edildi.

Editör: Kapadokya Medya