Değişen iklim koşullarına uyum sağlamayı, su kaynaklarını korumayı ve sürdürülebilir bir yönetimi hedefleyen bu seferberlik, ulusal düzeyde geniş bir katılımı amaçlıyor.

Artan sıcaklıklar ve uzun kurak dönemlerin, dünya genelinde su kaynaklarını olumsuz etkilediği bir dönemde, Türkiye'nin aldığı bu önemli kararla su verimliliği konusunda bilinç oluşturulması hedefleniyor. "Sıfır kayıp" ilkesiyle su verimliliği uygulamalarının yaygınlaştırılması, ulusal, sektörel ve bireysel düzeyde topyekün bir çaba gerektiriyor.

Sağlıklı ve kaliteli yaşam standartlarının korunması adına yapılan bu seferberlik, her bireyin sorumluluk almasını ve katkı sağlamasını amaçlıyor. "Azalt, Yeniden Kullan, Değiştir" stratejileriyle su tasarrufunu hedefleyen bu toplumsal yolculuk, 7'den 70'e herkesin aktif katılımını bekliyor.

Polisin Yetkileri Polisin Yetkileri

Su Verimliliği Seferberliği ile Türkiye, sadece kendi geleceğini değil, aynı zamanda küresel ölçekte iklim değişikliğiyle mücadeleye de önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyor. Su kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde yöneterek, gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakma hedefi, ülke genelinde geniş bir destek bulmayı hedefliyor.SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ

Editör: Kapadokya Medya