Soner Sarıkabadayı, çıkarttığı son hit şarkısı "Kendileri" ile birlikte Türkiye'deki dijital platformlarda ve sosyal medya ağlarında yoğun ilgi gördü. Kendileri isimli şarkısıyla birçok dijital platformda beğeni toplamayı başaran Soner Sarıkabadayı, çıkarttığı her şarkıyla trendlere girmesiyle övüldü. 

Türkiye'nin en çok sevilen sanatçılarından biri olan ve çıkarttığı şarkıları çok beğenilen Soner Sarıkabadayı'nın son şarkısının adı "Kendileri" oldu. Şarkının yayına girmesinin ardından gerek sosyal medyada, gerek dijital platformlarda hızla beğeni toplamayı başaran Sarıkabadayı, müzik camiasında yine adından söz ettirdi. 

Soner Sarıkabadayı, Şarkısıyla TikTok'ta Trendlere Girdi

Sözlerinin ve müziğinin Soner Sarıkabadayı'ya, düzenlemesinin ise Aerro'ya ait olduğu bilinen "Kendileri" isimli parça, yayına alınmıştı. ardından öncelikle YouTube'da Trend Şarkılar kısmına girmeyi başardı. Ardından Soner Sarıkabadayı Kendileri parçası TikTok sosyal video paylaşım platformunda da trendlere oturdu ve birinci sıraya yerleşti. 

PDND Music etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında ve sosyal medya ağlarında yerini alan Soner Sarıkabadayı Kendileri şarkısına ait video klibi de yoğun ilgi gördü. Soner Sarıkabadayı resmi YouTube kanalı üzerinden yayına alınan ve YouTube Trend Şarkılar alanında ilk sıralara yerleşen şarkı, kısa bir süre içinde TikTok'ta da trendler arasına yükselmesi başardı. Sarıkabadayı, yeni şarkısıyla birlikte YouTube resmi kanalı üzerinden müzikseverler ile buluştu. 

Çiftçilere yönelik önemli bir destek haberi geldi. Çiftçilere yönelik önemli bir destek haberi geldi.

Soner Sarıkabadayı Kimdir?

Soner Sarıkabadayı, 8 Aralık 1978 yılında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde dünyaya gelmiştir. Anne adı Güngör, baba adı ise Hasan'dır. Perihan adında bir kız kardeşi ve Zafer adında bir erkek kardeşi vardır. İlk öğretim ve lise eğitimini Mersin'de tamamlayan Soner Sarıkabadayı, üniversite hayatını İstanbul'da geçirmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünde eğitimini sürdürürken müzik camiasına olan ilgisi nedeniyle klasik gitar dersleri almaya başlamıştır.

2008 yılında sınavlara girmesinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar bölümünü kazanmış ve aynı yıl bu bölümden mezun olmuştur. İlk albümünü 2001 yılında çıkarmıştır. Bu albümün adı "Kara"dır. İlk albümüyle istediği başarıyı elde edemeyen Sarıkabadayı 2009 yılında çıkarttığı Buz isimli parçasıyla büyük bir ilgi görmüş ve tanınmaya başlamıştır. 2022 Aralık ayında çıkarttığı "Soner Sarıkabadayı Kendileri" isimli şarkısıyla internette tekrar trendlere oturmayı başarmıştır. 

Kaynak: igf