Şehirler Arası Yolcu Otobüslerinde Hız Takip Dönemi Başlıyor Şehirler Arası Yolcu Otobüslerinde Hız Takip Dönemi Başlıyor

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, mecliste yaptığı konuşmada, "Bu akşamki maçta hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı Türkiye Büyük Millet Meclisi adına şiddetle kınıyorum. Böyle bir saygısızlık olmaz. Spor sahasında böyle bir saldırının olması asla kabul edilemez" ifadeleriyle olayı kınadı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler’e yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Türk hakemliğini yurt dışında da başarıyla temsil eden hakemimiz Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullanarak olaya tepki gösterdi.

Bakan Yerlikaya, olayın ardından 2 kişinin gözaltına alındığını belirterek, başkalarına zarar veren kişilere karşı hukuki sürecin başlatıldığını bildirdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili soruşturma başlattığını açıkladı. Bakan Tunç, yaşanan olayın ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve diğer şüpheliler hakkında adli soruşturma başlatıldığını belirtti.

Yaşanan bu üzücü olayın ardından siyasi otoriteler, spor sahalarında şiddeti ve saldırıları sert bir şekilde kınayarak, hukuki süreçlerin gerektiği şekilde yürütülmesini talep ettiler. Olayın soruşturması devam ederken, futbol sahalarında yaşanan şiddetin önlenmesi ve sporun fair-play ruhuna uygun bir şekilde icra edilmesi adına toplumsal bir duyarlılık oluşturulması için çağrıda bulunuldu.

Editör: Kapadokya Medya