Şırnak-Cizre kara yolunun 15. kilometresindeki Toptepe köyü bölgesinde dün bir otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan 6 yaşındaki Pelin Kabak'a çarptı.

Meydana gelen kazada ağır yaralanan Kabak, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kabak, buradaki ilk müdahale sonrasında Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Şırnak'ta yanan ambulans kullanılamaz hale geldi Şırnak'ta yanan ambulans kullanılamaz hale geldi

Protesto için kazanın yaşandığı bölgeye gelen köy sakinleri, kazaların sürekli bu noktada gerçekleştiğini gerekçe gösterip, çöp konteynerleri ve araç lastikleriyle barikat oluşturarak yolu kısa süreliğine ulaşıma kapattı.

Toptepe Köyü Muhtarı Mustafa Güngen, bu yolda son 3 yılda 5 ölümlü trafik kazasının gerçekleştiğini ifade ederek, yetkililerden bir an önce yaya ve hayvanların can güvenliği için önlem alınmasını istediklerini belirtti.

Sürücülerin hız yaptığını ileri süren Güngen, alt geçit yapılması talebinde bulundu.

Yaralanan Pelin Kabak'ın amcası Kerem Kabak da bu yolda gerçekleşen trafik kazaları sebebiyle her yıl insanların hayatını kaybettiğini, hayvanların telef olduğunu aktararak, "Bir an önce buraya alt geçit, üstgeçit ne gerekiyorsa yapılmasını, sürücülerin de dikkatli olmasını istiyoruz." dedi.

Bölgeye sevk edilen jandarma ekiplerinin görüşmesi sonucu vatandaşlar bölgeden uzaklaştı, yol yeniden ulaşıma açıldı.

AA-20230305-30486208-30486205-SIRNAKTA_BIR_KOYUN_SAKINLERI_TRAFIK_KAZALARINI_PROTESTO_ICIN_YOL_KAPATMA_EYLEMI_YAPTI (1)