Kırklareli’nde şehir içine giren tır, park halinde duran araçları biçti. Kaza yüzünden 3 araçta maddi hasar oluştu. Kaza anını, bir işyerinin güvenlik kamerası görüntüledi.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 araçta hasar meydana geldi. Sürücüsünün yabancı olduğu öğrenilen Ukrayna plakalı tır, ilçe merkezinde yer alan İstanbul Caddesi ve Fatih Caddesi kavşağında manevra yapmak isterken park halindeki araçlar çarptı. Tır dorsesi, ilk olarak bir aracın sol kapısına ağır takılarak aracı sürükledi ve önde bulunan hafif ticari araca çarpmasına sebep oldu. Hafif ticari araç, çarpmanın etkisiyle önünde bulunan çöp konteynerini sürükleyerek konteyner önünde bulunan araca da hasar verdi.

Gerçekleşen kazada ortaya çıkan gürültü yüzünden çevrede bulunan esnaf, kendilerini dışarıya atarak ne olduğunu anlamaya çalıştı. Kazayı gören vatandaşlar, tır sürücüsüne isyan ederek bu tür kazaların sürekli yaşandığını ve gereken önlemlerin alınarak yolun ağır tonajlı araçlara yasaklanmasını isteyerek, çözüm bulunmasını istedi.

Kaynak: iha