Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesindeki ağır hasarlı bir bina çöktü. Bölgeye AFAD, itfaiye, UMKE, sağlık ekipleri ile güvenlik güçleri sevk edildi.

Bazı kişilerin yaralı çıkarıldığı enkazda çalışma yürütmeye başlayan arama kurtarma ekipleri, enkaza doğru seslenerek çalışmalarına devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra ağır hasarlı olarak tespit edildiği için mühürlenen binada CHP İl Başkanlığı'nın da bulunduğu belirtildi.

AA-20230305-30484246-30484243-SANLIURFADA_6_KATLI_BINA_YIKILDI (1)

Vali Salih Ayhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile diğer ilgililer de olay yerinde incelemeler yaptı.

Şanlıurfa Valiliği, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, "Haliliye ilçemizde Atatürk Caddesi'ndeki ağır hasarlı bir bina yıkılmıştır. Her ihtimale karşı enkaz altında arama kurtarma çalışmalarımıza hızla başlanmış olup tüm ekiplerimiz olay yerindedir." ifadelerine yer verdi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, depremin ardından binanın tamamen boşaltıldığını ve binada kimsenin olmadığını aktararak, "Bina ağır hasarlıydı ve etrafı çevrilmişti ama binada su kaçağı varmış, ekipler onu kontrole gelmiş galiba. Belediye personeli çıkmış, onlarda bir şey yok ama binadan sesler geliyor. Bu yüzden çalışmalar yapılıyor. İnşallah en kısa zamanda o kişiye ulaşılır." dedi.

Aydınlık, binada parti üyesi kimsenin olup olmadığıyla ilgili bir soru üzerine "Bina zaten kapalıydı, o yüzden kimse yoktu. Kimler vardı bilmiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bakan Nebati'den Şanlıurfa'daki sel hakkında açıklama Bakan Nebati'den Şanlıurfa'daki sel hakkında açıklama

AA-20230305-30484246-30484240-SANLIURFADA_6_KATLI_BINA_YIKILDI (1)