Gerekli evrakı doldurup parti binasında AK Parti İl Başkanı Ali Kemıkkıran'a ulaştıran Erdoğan, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nden mezun olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı isme sahip olmaktan onur duyduğunun altını çizen Erdoğan, "Yıllardır AK Parti'ye hizmet vermiş bir ailenin ferdiyim. Ben de AK Parti'nin aktif bir üyesi olarak heyecanla, şevkle hizmet vermek için aday adaylığı başvurusunda bulundum." dedi.

"1999 yılında Cumhurbaşkanımızın şiir okumasından dolayı hapse girmesinden babam çok etkilenmiş." ifadelerine yer veren Erdoğan, bu sebeple babasının kendisine "Recep Tayyip" ismini verdiğini anlattı. Erdoğan, "İsmimden çok memnunum. Girdiğim ortamlarda ismime inanmayanlar oluyor. Lisede, üniversitede arkadaş ortamlarında kimliğimi görmek isteyenler oluyordu." dedi.

AK Parti İl Başkanı Kemikkıran da milletvekili aday adaylığı sürecinde partilerinde başvuru yoğunluğu yaşandığını ifade ederek, Erdoğan'a başarı diledi.

Kemikkıran, şu sözleri ifade etti:

Nevşehir'de bisikletle oryantiring yarışları sürüyor Nevşehir'de bisikletle oryantiring yarışları sürüyor

"Gençlerin siyasette yer alması Cumhurbaşkanımızın çok değer verdiği bir husus. 21 Ocak 2017'de TBMM'de yoğun mücadele verilerek Anayasa değişikliği yapıldı ve seçilme yaşı 18'e indirildi. Gençlerin ve kadınların siyasette yer almasına çok ehemmiyet veren ve parlamentoda en fazla genç ve kadın milletvekili olması yönünde aday belirleyen bir siyasi partinin mensubu olmak bize mutluluk veriyor."

AA-20230317-30594731-30594730-NEVSEHIRDE_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN_ADLI_GENC_AK_PARTIDEN_MILLETVEKILI_ADAY_ADAYI_OLDU-min