Belediye Başkanı Arı, 8-9 Haziran'da gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yayımladığı mesajında, hayallerini kurdukları mesleklere kavuşma yolunda ilk adımı atarak geleceklerinin şekillenmesinde önemli bir aşama olarak nitelendiren YKS’yeyoğun bir çalışma temposuyla hazırlanan tüm adayların ve fedakâr ailelerinin heyecanını yürekten paylaştığını belirtti.

Güçlü ve büyük Türkiye’nin mimarları, geleceğimizin teminatı olan gençlere, stresten ve heyecandan uzak hedeflerine ulaşabilecekleri başarılı bir sınav süreci geçirmelerini dileyen Arı, Nevşehir’de 10 bin 501 öğrencinin katılacağı sınavlarda, Nevşehir Belediyesi olarak TYT ve Dil Sınavı il birincilerini İngiltere tatili ile ödüllendireceklerini duyurdu.

“Sınavlarda ter dökecek tüm gençlerimize bir ağabeyleri olarak ben yürekten inanıyor ve güveniyorum. Sevgili gençler; kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığı bilin.İnşaallah her biriniz emeğinizin, birikiminizin karşılığını alacak ve ülkemizin geleceğinde önemli görevler üstleneceksiniz. Ancak şunu da belirtmek isterim ki;sınavın neticesi ne olursa olsun sizler bizim her zaman en kıymetli hazinelerimizsiniz. Bu sınavın, hayalini kurduğunuz geleceğe atılan güzel bir adım olmasını temenni ediyor sizleri yetiştiren, emek ve destek veren tüm öğretmenlerimizeve ailelerinize teşekkür ederek selamlarımı iletiyorum.” dedi.

Başkan Arı ayrıca, öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması için sınav saatleri içerisinde özellikle trafikte ve inşaatlarda gürültü yapılmamasını istedi.

Rasim Arı İşyeri Açılışları ve Cami Ziyaretiyle Vatandaşlarla Buluştu Rasim Arı İşyeri Açılışları ve Cami Ziyaretiyle Vatandaşlarla Buluştu

Bu konuda Nevşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen tüm tedbirleri aldıklarını vurgulayan Arı, sınav bölgelerine yakın alanlarda yapılan inşaat çalışmalarının sınav bitimine kadar durdurulacağını ve okul çevrelerindeki gürültü kirliğine karşı da Zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştıracaklarını açıkladı.

43787

Editör: Eren Kalkan