Polonya milli güvenlik konseyi olağanüstü toplantıya çağırıldı. Bütün üst düzey ordu komutanları toplantıya katılacak. Ülkede bulunan NATO birlikleri alarma geçirildi ve hava savunma sistemleri açılıyor. ABD ye ait savaş uçakları yoğun bir şekilde uçuş gerçekleştirirken Polonya birlikleri Kaliningrad sınırında önlem amaçlı toplanıyor.

Eski Polonya Başbakanı Donald Tusk: Tehlike durumunda, iç anlaşmazlıklar ve farklılıklar ne olursa olsun, hepimiz birlik içinde ve dayanışma içinde olmalıyız. Bu zor anda birlikte olacağız.

FhoGEy0XgAEjT8H

"Türk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Tayland Büyükelçiliği Resepsiyonunda" "Türk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Tayland Büyükelçiliği Resepsiyonunda"

Pentagon'dan yapılan açıklamaya göre; "Füzelerin NATO üyesi Polonya'ya vurduğunun farkındayız. Henüz Rus füzesi olup olmadığını doğrulayamadık fakat NATO üyesi ülkelerin her bir karışını koruyacağız."

Rus füzelerinin Polonya’ya düşmesinden sonra, Rusya borsası değer kaybetmeye başladı ve Rus Savunma Bakanlığı: "Polonya'ya füze attığımız haberi provakasyondur. O bölgeye bir operasyon düzenlemedik." açıklaması geldi.