Büsan Organize Sanayi'nde yapılan törende dorse, memleketleri Tokat'tan tıra yükledikleri yardım malzemelerini bölgeye götüren Murat Kaan Erdem'e teslim edildi.

Konyalı dorse üreticisi Mustafa Türkmen, yaşanan depremler yüzünden üzüntüsünü dile getirerek, bir yandan da insanların birlik ve beraberlik içinde yaraları sarmaya çalışmalarının mutluluk verici olduğunu belirtti.

Her zaman depremzedelerin yanında olduklarını kaydeden Türkmen, "Dorseyi yaparken Konya'daki tüm dorse üreticisi arkadaşlarım aradı. Arayan herkes ayrı bir parçayı hediye etmek istedi ama biz bu işi tek başımıza tamamlamak istedik. Allah'ın izniyle teslimatımızı yaptık. Allah'ın izniyle, devletimizin gücüyle ve milletimizin birliğiyle bugünleri aşacağımıza inanıyorum." dedi.

Türkmen'in ortağı Nazif Buğa da ilk andan beri depremzedelere yardım etmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını kaydederek, "Bir sanayici olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya karar verdik." diye konuştu.

Murat Kaan Erdem ise depremin ikinci günü Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine doğru iş makinesi ve su götürdüklerini anlatarak, şu şekilde konuştu:

Konya'da çıkan yangın büyük hasara yol açtı Konya'da çıkan yangın büyük hasara yol açtı

"Deprem nedeniyle yolda çatlaklar, yol düşmeleri vardı. İlk çatlağa düştüğümüzde varacağımız yere 100 kilometre kala ilk tekerimiz patladı. 70 kilometre kala da ikinci lastik patladı. Normalde bu aracın oraya gitme şansı yoktu. Rabbimin izniyle yardımları saatinde yerine ulaştırmış olduk. Bu işi yapanlar normal şartlarda böyle bir durumda hem canına hem malına kıyamaz. İlk lastik patladığında çaresine bakar. Çünkü arabanın üçüncü lastiğinin patlaması durumunda devrilme ihtimali de vardı. Orada böyle bir felaket yaşanmışken milli şuuru bulunan her Türk vatandaşının yapabileceği şeyleri yaptık. Çok güzel tepkiler aldık, bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz."